Deň zasväteného života 2020

Sviatok Obetovania Pána (2. februára) sa v Katolíckej cirkvi slávil ako Deň zasväteného života. V tento (alebo skôr či neskôr) deň sa už tradične biskupi stretávajú s rehoľníkmi a rehoľníčkami pôsobiacimi na území ich diecéz.

Naše sestry sa zúčastnili stretnutí v týchto mestách:

TRNAVA – Svätú omšu v sobotu 1. februára v Katedrále sv. Jána Krstiteľa s trnavským arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom koncelebrovali Peter Šimko a  kanonik Róbert Kiss. Naše sestry z trnavskej komunity sa zapojili do liturgie hrou, spevom a prinesením obetných darov.

KOŠICE -V Košickej arcidiecéze sa stretnutie uskutočnilo v sobotu 1. februára v dominikánskom kostole Nanebovzatia Panny Márie. Vyše dvesto rehoľníkov, rehoľníčok, členov sekulárnych inštitútov, zasvätených panien či členov spoločnosti apoštolského života, sa stretlo na svätej omši, ktorú slávili s košickým arcibiskupom metropolitom Bernardom Boberom a jeho pomocným biskupom Markom Forgáčom. Sestry z košickej komunity sa zapojili do služby modlitby posvätného ruženca v rámci pobožnosti fatimskej soboty, ktorá predchádzala sv. omšu.

STARÉ HORY/BANSKÁ BYSTRICA – Stretnutie zasvätených pôsobiacich na území Banskobystrickej diecézy sa uskutočnilo na 1. februára v Bazilike navštívenia Panny Márie na Starých Horách. Svätej omši predsedal diecézny biskup Mons. Marián Chovanec.

BRATISLAVA – Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský sa stretne so zasvätenými osobami dnes, v pondelok 3. februára 2020. Stretnutie sa začne svätou omšou o 17:00 v Katedrále svätého Martina a následne bude pokračovať spoločným programom v priestoroch Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty UK v Bratislave, informovala Bratislavská arcidiecéza.

Spracované podľa TKKBS.

Homília pápeža Františka 01.02.2020